Pompy Ciepła – chroń środowisko i własny portfel

Energia odnawialna jest darmowym i niewyczerpanym źródłem energii, a pompy ciepła są doskonałym rozwiązaniem na ich efektywne wykorzystanie. W ten sposób możesz nie tylko być bardziej niezależny, ale także chronić środowisko i swój portfel.

Pompy ciepła są urządzeniami, które potrafią pobrać energię cieplną z otaczającej przyrody i przenieść ją do systemu grzewczego budynku, przy jednoczesnym przetworzeniu jej na wyższy poziom energetycz­ny. Oznacza to, że energia cieplna przyrody pobierana jest przy niskiej temperaturze nośnika, a przekazywana jest do systemu grzewczego budynku.

W przypadku pomp ciepła typu powietrze-woda, dolnym źródłem ciepła jest powietrze. Wentylator przetłacza je przez parownik, w którym część energii cieplnej powietrza przejmowana jest i przekazywana do systemu grzewczego budynku i podgrzewania ciepłej wody.

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej efektywnie wykorzystuję darmową energię z powietrza. Urządzenia mogą współpracować z innymi systemami grzewczymi (automatyka pomp ciepła które posiadamy w swojej ofercie pozwala na zasilanie ich energią z paneli fotowoltaicznych), a ich montaż jest niezwykle łatwy. Oprócz tego mają dodatkową zaletę – mogą zapewnić przyjemny chłód w upalne dni.

Pompy ciepła – korzyści wynikające z posiadania pompy ciepła

  • Niskie koszty eksploatacji – dzięki wysokiej efektywności pracy oferowanych przez nas pomp ciepła
  • Funkcja grzania i chłodzenia – zapewnia komfort cieplny latem i zimą
  • Modulowana moc grzewcza urządzenia – gwarantuje produkowanie ilości ciepła zgodne z zapotrzebowaniem budynku
  • Cztery moduły grzewcze o niewielkich wymiarach do wyboru – instalowane są wewnątrz budynku i zapewniają dowolne rozwiązanie systemu grzewczego w nowym budynku jak i istniejącym (współpraca z innym źródłem ciepła), dwa z nich są kompletnie wyposażone co w połączeniu z pompą ciepła tworzy kompletna instalację pompy ciepła i zapewnia brak dodatkowych kosztów
  • Łatwa obsługa – dzięki nowoczesnym regulatorom, z możliwością zastosowania regulatora pokojowego
  • Zdalne sterowanie – pompą ciepła można sterować przy wykorzystaniu wbudowanego modułu internetowego
  • Cicha praca – zapewnia komfort użytkowania w dzień i w nocy urządzenie zapewnia dostarczanie ciepła do temperatury -20°C stopni na zewnątrz budynku

FAQ

Najczęstsze pytania dotyczące pomp ciepła.

Inwestycję w pompę ciepła należy zawsze rozpatrywać indywidualnie dla każdego gospodarstwa domowego: koszty inwestycji, koszty ogrzewania i inne korzyści oraz dodatkowe oszczędności. Każdy powinien sprawdzić sam i można to zrobić bez najmniejszego problemu. Wystarczy skontaktować się z naszym doradcą który poprowadzi krok po kroku, czyli: poprosi o informacje o domu, przyzwyczajeniach i oczekiwaniach. Na tej podstawie zaproponujemy najlepsze rozwiązanie i złożymy konkretne oferty.  Dzięki temu uzyskają Państwo wszystkie potrzebne informacje, które pomogą w podjęciu decyzji.

Cena może być bardzo zróżnicowana. Wiele zależy zarówno od zapotrzebowania energetycznego budynku (które przekłada się na docelową moc instalacji), jak i od wybranej technologii oraz warunków montażu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej bezpłatnej wyceny.

Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak mniej więcej kształtuje się cena pompy ciepła, musisz się spodziewać inwestycji rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu dofinansowania z rządowego programu „Czyste Powietrze”, ale istnieje również możliwość odliczenia ulgi termomodernizacyjnej oraz uzyskania finansowania (kredytu) na pompę ciepła.

Koszt eksploatacji pomp ciepła jest niewielki. Większość energii, która jest potrzebna do generowania ciepła, urządzenie pobiera z dolnego, naturalnego i odnawialnego źródła. Jednak gdy w budynku działa jednocześnie pompa ciepła i fotowoltaika, prądu do zasilania urządzenia grzewczego dostarczają panele słoneczne – niemal zupełnie bezkosztowo. Początkowy wydatek może się wydawać duży, ale oszczędności które osiągniemy dzięki temu rozwiązaniu, są znacznie wyższe.

Pompa ciepła jest w stanie samodzielnie ogrzać dom i ciepłą wodę użytkową.

Pompy ciepła, które są prawidłowo dobrane i zamontowane, cieszą się wieloletnią bezawaryjną pracą. Z naszego doświadczenia wiemy, że urządzenia z przemyślanymi instalacjami pracują po kilkanaście lat. Kluczem jest, aby moc pompy ciepła była odpowiednio dobrana do zapotrzebowania budynku.

Żywotność pomp ciepła szacuje się na około 15 lat, przy odpowiedniej instalacji oraz okresowo robionym przeglądom.

Tak – odpowiednio dobrana pompa do systemu grzewczego obniży nasze rachunki, dając nam komfort ciepłego domu oraz ciepłej wody użytkowej nawet w najmroźniejsze dni.

Doborem pompy ciepła, powinni zająć się profesjonaliści, ponieważ podczas doboru trzeba uwzględnić takie wartości jak zapotrzebowanie na ciepło budynku uwzględniając powierzchnię całkowitą, rodzaj instalacji na jakiej ma pracować pompa, straty energii w budynku, a także preferencje dotyczące ilość c.w.u. Jest to złożony proces, który owocuję później niskimi rachunkami oraz kosztami eksploatacji.

Doradzimy i odpowiemy na każde pytanie.