FOLIA GRZEJNA POD LUSTRO

Prezentujemy Państwu nowoczesne, praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest samoprzylepna folia grzewcza pod lustro TERMOFOL. Jej cel stanowi zapobieganie osadzaniu się na powierzchni lustra pary wodnej. Jak wiadomo, gorąca kąpiel lub prysznic powoduje zaparowanie lustra, utrudniając korzystanie z niego. Nieodpowiednie wytarcie pary wodnej może natomiast skutkować trudnymi do usunięcia smugami, co jest uciążliwe i czasochłonne. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są folie grzewcze do luster, zwiększające jego temperaturę do poziomu, który uniemożliwia osadzanie się pary. Samoprzylepna powierzchnia folii gwarantuje bezproblemowy montaż.

Lustro może być zarówno zawieszone luźno na powierzchni ściany, jak również wbudowane w elewację ścienną. Mata podgrzewająca lustro jest zasilana poprzez podłączenie do włącznika światła. Tym sposobem pobór energii elektrycznej jest niewielki i nie ma potrzeby instalacji termoregulatora. Folie grzewcze do luster można nabyć w naszym sklepie internetowym. Kupując bezpośrednio od producenta nie ponoszą Państwo kosztów związanych z obsługą przez pośredników.

FOLIE GRZEWCZE DO LUSTER – JAK PRZEBIEGA MONTAŻ?

  • Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest odklejenie foli ochronnej z powierzchni folii grzejnej. Należy to zrobić w sposób delikatny, aby folia grzejna pod lustro nie uległa uszkodzeniu, które mogłoby później wpłynąć na jej funkcjonalność lub spowodować spięcie elektryczne.
  • Następnie folia grzewcza do lustra musi zostać przyklejona do jego powierzchni od strony przylegającej do ściany. Nie trzeba do tego używać dodatkowych materiałów, gdyż produkt jest wyposażony w warstwę taśmy samoprzylepnej. Maty grzewcze do luster muszą być przyklejone starannie, aby powierzchnia była całkowicie gładka. Należy też pamiętać o tym, aby brzegi lustra zostały wolne. Folia grzejna do luster nie może pokryć całej jego powierzchni.
  • Wolne od foli brzegi lustra pokrywamy klejem montażowym (należy nabyć go osobno).
  • W kolejnym etapie folia grzewcza do szyb musi zostać podłączona do prądu, bezpośrednio do przewodu elektrycznego o napięciu 230V znajdującego się w ścianie – w tym celu we właściwym miejscu musi zostać wykuta dziura. UWAGA: ten etap powinni wykonywać wyłącznie elektrycy z uprawnieniami, ponieważ próba wykonania go samodzielnie stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.
  • Na koniec lustro przyklejamy do ściany.

FAQ

Najczęstsze pytania dotyczące ogrzewania folią grzewczą.

Nie, najczęściej folie podłączamy bezpośrednio pod włącznik światła.

Nie, wymiary są stałe i zabronione jest skracanie produktu. Nie nadawałby się wówczas do użytku lub stwarzał poważne zagrożenie pożarowe albo ryzyko porażenie prądem.

Tak, folia posiada warstwę taśmy samoprzylepnej i po zakupie jest gotowa do montażu.

W taki sam sposób, jak lustro bez folii grzewczej – należy przykleić je do ściany klejem montażowym.

Tak, folię można przykleić we własnym zakresie. Montaż lustra na ścianie również można wykonać bez pomocy fachowców. Nie należy jednak samemu podłączać produktu do instalacji elektrycznej, jeśli nie posiada się odpowiednich uprawnień.

Dobierając folię grzewczą do wymiaru lustra, należy przyjąć odstępy montażowe od brzegów lustra po minimum 10 cm. Przykładowo dla lustra o wymiarze 60 × 60 cm dobieramy folię o wymiarze 40 x 40 cm.