FOLIA GRZEJNA POD LUSTRO

Nowoczesne, praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest samoprzylepna folia grzewcza pod lustro.  Jej celem jest zapobieganie osadzaniu się na powierzchni lustra pary wodnej. Jak wiadomo, gorąca kąpiel lub prysznic powoduje zaparowanie lustra, utrudniając korzystanie z niego. Nieodpowiednie wytarcie pary wodnej może natomiast skutkować trudnymi do usunięcia smugami, co jest uciążliwe i czasochłonne. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są folie grzewcze do luster, zwiększające jego temperaturę do poziomu, który uniemożliwia osadzanie się pary.

Lustro może być zarówno zawieszone luźno na powierzchni ściany, jak również wbudowane w elewację ścienną. Mata podgrzewająca lustro jest zasilana poprzez podłączenie do włącznika światła. Tym sposobem pobór energii elektrycznej jest niewielki i nie ma potrzeby instalacji termoregulatora.

Folia grzejna pod lustro – zalety:

  • szybkie odparowanie lustra do 5 minut
  • szybki montaż
  • możliwość instalowania dużych powierzchni grzewczych lustra nawet do 3 m²
  • duża powierzchnia grzewcza pod lustrem
  • ogrzewanie dodatkowe lub główne
  • komfort w użytkowaniu
  • łatwa obsługa

FAQ

Najczęstsze pytania dotyczące ogrzewania folią grzewczą.

Nie, najczęściej folie podłączamy bezpośrednio pod włącznik światła.

Nie, wymiary są stałe i zabronione jest skracanie produktu. Nie nadawałby się wówczas do użytku lub stwarzał poważne zagrożenie pożarowe albo ryzyko porażenie prądem.

Tak, folia posiada warstwę taśmy samoprzylepnej i po zakupie jest gotowa do montażu.

W taki sam sposób, jak lustro bez folii grzewczej – należy przykleić je do ściany klejem montażowym.

Tak, folię można przykleić we własnym zakresie. Montaż lustra na ścianie również można wykonać bez pomocy fachowców. Nie należy jednak samemu podłączać produktu do instalacji elektrycznej, jeśli nie posiada się odpowiednich uprawnień.

Dobierając folię grzewczą do wymiaru lustra, należy przyjąć odstępy montażowe od brzegów lustra po minimum 10 cm. Przykładowo dla lustra o wymiarze 60 × 60 cm dobieramy folię o wymiarze 40 x 40 cm.

Doradzimy i odpowiemy na każde pytanie.