Ogrzewanie podłogowe wodne – OSZCZĘDNE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO DOMU

Ogrzewanie podłogowe wodne, czyli system polegający na rozprowadzeniu rurek grzewczych układających się w specjalne pętle wg. wcześniej profesjonalnie zrobionego projektu. To rozwiązanie jest dużo ekonomiczniejsze niż instalacja na standardowych grzejnikach.

Dzięki nam może być jeszcze bardziej ekonomiczna, ponieważ w swojej ofercie mamy również wykonanie wylewek anhydrytowych, które w połączeniu ze zrobioną przez nas instalacją ogrzewania podłogowe sprawią że temperatura wody w instalacji która będzie potrzebna do ogrzania domu to tylko 28*C. Czyli prawie dwa razy mniej niż w przypadku kaloryferów. Mniejsza temperatura zasilania = mniejsze koszty eksploatacji. To rozwiązanie w szczególności sprawdzi się idealnie w połączeniu z pompą ciepła. Dobrze dobrana pompa ciepła jak i ogrzewanie podłogowe, rozłożone co 10 cm zalane naszą wylewką anhydrytową to ogromna oszczędność dla Twojego portfela.

Kilka faktów:

  • Ogrzewanie podłogowe jest tańsze – główny wpływ ma na to jak wyżej już wspomnieliśmy niższa temperatura zasilania. W stosunku do wysokotemperaturowych rozwiązań to przynajmniej 10% oszczędności. Drugą kwestią jest to że przy ogrzewaniu zwykłymi grzejnikami ciepłe powietrze unosi I kumuluje się w górze pomieszczeń, gdzie nie jest dla nas odczuwalne. Ogrzewanie podłogowe niweluje ten problem.
  • Ogrzewanie podłogowe jest zdrowsze – przy tym rodzaju ogrzewania cyrkulacja powietrza jest znacznie mniejsza, a co za tym idzie kurz ani roztocza nie krążą po pomieszczeniu.
  • System jest bezpieczny – nie ma ryzyka że małe dziecko uderzy się lub oparzy o wystający grzejnik.
  • Ogrzewanie podłogowe jest praktyczniejsze – przez to że żaden jego element nie jest widoczny a wszystkie rurki znajdują się pod podłogą mamy większe możliwości aranżacyjne. Nie wystają i nie zabierają nam miejsca żadne kaloryfery.