Grzejniki elektryczne – nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Grzejnik elektryczny zapewnia szybkie i skutecznie ogrzewanie pomieszczeń dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Grzejniki konwektorowe wykonane są z wytrzymałych materiałów, a do tego posiadają czytelne podświetlenia, programowanie tygodniowe oraz kontrolę temperatury z poziomu aplikacja, a to tylko część z dostępnych funkcjonalności.

Dzięki zastosowaniu szkła hartowanego na froncie grzejnik elektryczny z wyglądu jest bardzo nowoczesny. Wyposażony jest również w intuicyjny, dotykowy, cyfrowy termostat z wyświetlaczem LCD. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom grzejnik konwektorowy może spełniać swoją funkcję zarówno w pomieszczeniach zwykłych, jak i tych o nowoczesnym wyglądzie.

Grzejnik elektryczny posiada możliwość montażu naściennego lub na nóżkach. Sprawdzi się w wielu miejscach, m.in.:

 • sypialni
 • pokoju dziecięcym
 • salonie
 • łazience
 • biurze
 • budynkach użyteczności publicznej
 • pomieszczeniach gospodarczych i garaży

Urządzenie posiada możliwość zdalnego sterowania za pomocą telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS – co zapewnia maksymalną wygodę w użytkowaniu.

Grzejniki elektryczne – zalety korzystania z grzejników konwektorowych

 • Wbudowany programowalny termoregulator z możliwością sterowania WiFi – Precyzyjna regulacja temperatury w zakresie od 5°C do 45°C z dokładnością do 1°C. Tak dokładna regulacja pozwala na ustawienie określonej temperatury wraz z harmonogramem dzięki czemu możemy zminimalizować koszty eksploatacyjne. Grzejnik sprawdzi się idealnie np. w miejscach pracy w których jest wykonywana lekka praca fizyczna oraz w pomieszczeniach biurowych gdzie temperatura nie może być niższa niż 18°C.
 • Precyzyjny wyłącznik czasowy – Urządzenie wyposażono w precyzyjny 24-godzinny wyłącznik czasowy z dokładnością do 1 godziny, możemy precyzyjnie zaplanować wyłączenie grzejnika o określonym czasie.
 • Wbudowany programator tygodniowy – Urządzenie umożliwia programowanie tak, aby o wybranych godzinach pracował zgodnie z ustawionym harmonogramem w każdym dniu tygodnia.
 • Bezpieczeństwo użytkowania – Zabezpieczenie przed przegrzaniem gwarantuje wyłączenie urządzenia w momencie przypadkowego przykrycia wylotu powietrza grzejnika. Pamiętaj, że każde dodatkowe zabezpieczenie wpływa na Twoje bezpieczeństwo.
 • Podwyższony stopień ochrony – Grzejniki które posiadamy w swojej ofercie posiadają stopień ochrony IP24. Zgodnie z obowiązującymi przepisami niniejsze urządzenia mogą zostać zamontowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności np. łazience.

FAQ

Najczęstsze pytania dotyczące grzejników elektrycznych.

Taki rodzaj grzejnika podnosi temperaturę w powietrzu wykorzystując zjawisko konwekcji, czyli unoszenie się ciepłego powietrza. Może się to odbywać na dwa sposoby.  Grzejniki z wbudowanym wentylatorem zasysają powietrze od góry, ogrzewają je w środku i wypuszczają za pomocą dolnych otworów. Natomiast grzejniki grawitacyjne powietrze zasysają od spodu, a wypuszczają u góry.

W naszej ofercie posiadamy grzejniki konwektorowe oraz panele grzewcze na podczerwień. Grzejniki konwektorowe działają w oparciu o zjawisko konwekcji natomiast panele grzewcze są grzejnikami opartymi o fale podczerwieni dzięki czemu są ekonomiczne. Nasz asortyment obejmuje nowoczesne grzejniki elektryczne, wykorzystujące zjawisko konwekcji, a także panele grzewcze na podczerwień. Te pierwsze przypominają wyglądem tradycyjne kaloryfery, jednak dzięki zasilaniu prądem oraz wmontowanej elektronice, nasze grzejniki konwektorowe posiadają wiele dodatkowych funkcji, np. precyzyjne ustawienie temperatury, wyłącznik czasowy czy zdalna kontrola. Ogrzewanie na podczerwień to z kolei zupełnie innowacyjna technologia, pozwalająca na ekonomiczne oraz bardziej równomierne ogrzanie pomieszczeń.

Według skali International Protection Rating nasze grzejniki elektryczne posiadają stopień IP24, co oznacza ochronę przed dostępem palcem do części niebezpiecznych oraz ochronę przed bryzgami wody z dowolnego kierunku. Tym samym taki grzejnik konwektorowy nadaje się do instalacji w łazience.

Sterowanie możliwe jest z poziomu wbudowanego termoregulatora lub z aplikacji. Wbudowany termoregulator pozwala na ustawienie temperatury w zakresie 5-45°C, a także obsługę wyłącznika czasowego oraz tygodniowego programatora. Wszystkie funkcje są również dostępne zdalnie, poprzez telefony i tablety z system Android lub iOS.

Tak, nóżki są zawarte w zestawie. Grzejnik można zainstalować na ścianie lub użytkować go jako wolnostojące źródło ciepła. W przypadku takiego urządzenia, jak grzejnik elektryczny, cena obejmuje dające się odłączyć nóżki, które umożliwiają to drugie zastosowanie.

Tak, termoregulator jest programowalny z poziomu aplikacji. Aplikacja pozwala na wprowadzenie harmonogramu, zgodnie z którym grzejnik konwektorowy będzie się włączał i wyłączał o określonych godzinach w zależności od dnia tygodnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu w dni powszechne urządzenie może się włączać na godzinę przed powrotem domowników, rozgrzewając pomieszczenie na ich przybycie, a w dni wolne – pracować już od rana. Dobre zarządzanie czasem pracy pozwala skutecznie minimalizować wydatki na ogrzewanie.

Tak, grzejniki konwektorowe posiadają opcję wyłączenia wbudowanego panelu, uniemożliwiając dostęp osobom nieupoważnionym. Ponowne włączenie bezpośredniej obsługi urządzenia następuje z poziomu aplikacji. To jedno z tych ułatwień, które sprawiają, że na temat produktów które posiadamy w naszej ofercie, można usłyszeć pozytywne opinie.

Tak. Przy właściwym użytkowaniu ich praca nie grozi przegrzaniem, ponieważ są to grzejniki niskotemperaturowe. Do takiej sytuacji może natomiast dojść w wyniki przypadkowego przykrycia wylotu powietrza. Wówczas nastąpi automatyczne wyłączenie urządzenia.

Tak, mając na uwadze kwestie ekologiczne i ekonomiczne, nowoczesne grzejniki elektryczne wyposażono w funkcję zmniejszenia mocy o 50%. Pozwala to oszczędzać energię, zmniejszając swoje wydatki na prąd i pomagając chronić środowisko.

W kwestii czy warto wybrać grzejnik elektryczny, opinie są podzielone. Przemawia za tym jednak możliwość dogrzania domu poza okresem grzewczym, a także stosowania w pomieszczeniach, do których nie doprowadzono centralnego ogrzewania. Bardziej precyzyjna kontrola temperatury oraz funkcja programowania to kolejne ogromne zalety. Jeśli chodzi o elektryczne grzejniki niskotemperaturowe, cena takiego urządzenia oraz koszt eksploatacji są stosunkowo niskie w porównaniu z ich efektywnością.

Cena takiego urządzenia zależy od różnych czynników. Przede wszystkim od modelu. Różnice dotyczą wielkości, poboru mocy oraz wydajności. Im większe pomieszczenia, tym droższe będą odpowiednie do niego grzejniki niskotemperaturowe. Cena rośnie proporcjonalne z mocą grzewczą.

Doradzimy i odpowiemy na każde pytanie.