Klimatyzacja – komfort o każdej porze roku

Klimatyzacja służy już nie tylko do chłodzenia pomieszczeń, ale również do ogrzewania. Klimatyzatory są wykorzystywane w okresach przejściowych: jesienią lub wiosną. W naszej ofercie posiadamy również urządzenia dedykowane do pracy całorocznej. Nowoczesne klimatyzatory są bardzo energooszczędne. Wszystkie posiadają najwyższe klasy efektywności energetycznej.

Klimatyzacja może służyć za samodzielne źródło ogrzewania. Najczęściej klimatyzatory są wykorzystywane do ogrzewania niewielkich budynków lub pomieszczeń np.:

 • mieszkań
 • domów (o niewielkiej powierzchni)
 • domków letniskowych,
 • budynków kontenerowych
 • sklepów lub punktów usługowych.

Za wykorzystanie klimatyzatorów do ogrzewania przemawia niski koszt inwestycyjny. W porównaniu do kosztów wykonania tradycyjnej instalacji CO, rozwiązanie z wykorzystaniem klimatyzatorów jest zwykle znacznie tańsze. Często spotykanym rozwiązaniem jest montaż klimatyzatorów w kamienicy, w której nie ma możliwości wykonania tradycyjnej instalacji.

Nie sposób nie wspomnieć, że ogrzewanie klimatyzatorem w okresach przejściowych jest znacznie tańsze niż stosowanie grzejników elektrycznych czy też uruchomianie „na krótki okres” kotła gazowego lub kotła na paliwa stałe (węgiel, pelet). Ponadto pozbywamy się problemu z uzupełniania paleniska czy składowaniem materiału opałowego. Nowoczesne modele komponują się z niemal każdą aranżacją, pracują cicho i można je obsługiwać za pomocą pilota bezprzewodowego lub z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego dzięki funkcjonalnym aplikacjom.

Klienci posiadający na swoich budynkach zamontowane panele fotowoltaiczne często posiadają nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej. Najprostszym i najefektywniejszym sposobem na wykorzystanie tej nadwyżki jest zamontowanie klimatyzatora ściennego. Taki klimatyzator możemy wykorzystać zarówno do chłodzenia jak i dogrzewania pomieszczeń poprawiając komfort cieplnym w swoim mieszkaniu oraz obniżając rachunki za ogrzewanie. Klimatyzator z fotowoltaiką to idealne połączenie.

Klimatyzacja – zalety korzystania z klimatyzacji

 • Niskie zużycie prądu – Klimatyzator do mieszkania to idealne rozwiązanie dla każdego, kto dba o oszczędzanie energii elektrycznej. Zapewniając wysoką energooszczędność są zarówno przyjazne dla środowiska, jak i dla portfela. Klimatyzatory które posiadamy w naszej ofercie zostały zaprojektowane tak, by zużywać minimalną ilość energii, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze przy jednoczesnym utrzymując najwyższego komfortu w mieszkaniu.
 • Cicha praca klimatyzatora – Klimatyzatory do mieszkania które posiadamy w naszej ofercie zostały zaprojektowane tak, by nie zakłócać spokojnego snu domownika. Zapewniają nie tylko wyjątkowy komfort temperaturowy, ale także akustyczny. Klimatyzatory posiadają wbudowany tryb cichej pracy, który pozwala używać urządzenia nawet podczas snu użytkowników.
 • Design dopasowany do Twojego mieszkania – wiemy, jak ważny jest dla naszych klientów wygląd urządzeń. Klimatyzator musi pasować do stylowych aranżacji wnętrz, gustownych dodatków, eleganckich mebli i innych sprzętów AGD. Dzięki szerokiemu wyborowi z łatwością wpasujesz klimatyzator do swojej wymarzonej aranżacji.
 • Optymalna temperatura przez cały rok – Montaż klimatyzatora to nie tylko wydajne chłodzenie, ale także tanie dogrzewanie pomieszczeń w trakcie zimy. Klimatyzacja do mieszkania może służyć przez cały rok, codziennie dbając o najwyższy komfort i zadowolenie każdego domownika.
 • Samooczyszczanie – Większość modeli w naszej ofercie zostały wyposażone w funkcję samooczyszczania, dzięki której rozwój drobnoustrojów jest znacznie ograniczony. Ma to pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu.
 • Łatwość sterowania – Dzięki klimatyzatorowi, mamy możliwość swobodnego sterowania temperaturą w pomieszczeniu. Możemy obniżyć temperaturę w porze nocnej i zwiększać ją podczas dnia z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego dzięki modemowi WiFi i funkcjonalnym aplikacjom.

FAQ

Najczęstsze pytania dotyczące klimatyzacji

Tak, w swojej ofercie posiadamy rozwiązania dedykowane dla osób, które szukają prostych instalacji klimatyzatora w jednym, w dwóch lub nawet trzech pokojach. Klimatyzatory ścienne, przenośne, konsole oraz bardziej kompleksowe rozwiązania dla wielu pomieszczeń.

Producenci klimatyzatorów zadbali również o wygląd urządzeń. W naszej ofercie znajdują się urządzenia dedykowane apartamentom, które trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników oczekujących nie tylko fantastycznych parametrów pracy urządzenia, ale także eleganckiego designu.

Doradzimy i odpowiemy na każde pytanie.